Suknia ślubna dla Panny Młodej

Każda Panna Młoda pragnie wyglądać zjawiskowo na swoim ślubie, dlatego poszukiwania tej wyjątkowej sukni należy rozpocząć nawet na pół roku przed weselem. Jak wybrać suknię idealną? W jakim fasonie będziesz wyglądać najkorzystniej? Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze modele sukien ślubnych.

Model klasyczny

Model ten wyróżnia się dopasowanym stanem oraz rozłożystą spódnicą opartą na halce. Suknia tego typu zazwyczaj jest pozbawiona rękawów, w przypadku dużego biustu polecane są ramiączka. Model zazwyczaj w wersji dwuczęściowej: sukni i gorsetu. Model idealny dla kobiet o średnim wzrośnie i szczupłej sylwetce z wyraźnie zarysowaną talią.

Model Empire

Suknia w tym stylu cechuje się podwyższonym stanem odciętym tuż pod biustem. Spódnica wykonana jest zazwyczaj z lejących się tkanin. Model dostępny zarówno z długim, jak i krótkim rękawem. Suknia jest dobrym rozwiązaniem dla osób niskich oraz kobiet puszystych, ponieważ model empire optycznie wydłuża i wyszczupla sylwetkę.

Model Princessa

Model dzięki francuskim cięciom jest dopasowany do sylwetki doskonale podkreślając wcięcie w talii i biust. Suknia ślubna tego typu jest mocno rozszerzana, a ostateczny efekt rozłożystości spódnicy można uzyskać odpowiednią tiulową halką. Szczególnie efektowny jest tren doczepiony do sukni. Princeska pasuje do każdej sylwetki.

Model Syrena

Model tego rodzaju sukni wyróżniają wyraźnie podkreślone biodra oraz rozszerzony od wysokości kolan dół spódnicy. Przeznaczony wyłącznie dla kobiet o nienagannej linii bioder oraz szczupłej sylwetce.

Model A

Suknia tego modelu jest dopasowana w biuście dzięki bocznym zaszewkom. Rozszerza się ku dołowi nie podkreślając wyraźnie talii. Dół sukni przypomina trapez. Najlepiej w tym modelu będą wyglądały zarówno panie szczupłe, jak i te bardziej puszyste.

Artykuły

Bukiety ślubne na czasie
Bukiet ślubny jest niezbędnym dodatkiem do stroju Panny...
Fryzury ślubne
W dniu ślubu każda Panna Młoda pragnie wyglądać...